Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit!

Personality Analysis

with Psychological Astrology

For Adult

DECODE YOUR COSMIC BLUEPRINT !

The following analysis is a guide to find the inner patterns and characteristics of your personality.  It can be a starting point to discover who you truly are. Based on this knowledge you can canalise your force to the direction which can bring development of your capacities and talents. 

The following text is not a "fortune-telling horoscope" because you alone are the architect of your own destiny. The horoscope describes the "raw material" that you have at your disposition.  

What you get: 

My general appearance - how am I perceived in my surroundings - Ascendant

My essential nature and will - Sun

My feelings and temperament - Moon

My style of communication and thought - Mercury

My style of action and assertion - Mars

In what consist my search for meaning and growth - Jupiter

In what consist my search for structure and order - Saturn

Where is the need for change, liberation and devotion - Uranus and Neptune

Dark side of myself - Pluto

Ivanko, moc děkuji za vypracovaný horoskop, když pominu preciznost práce a rychlost vypracování horoskopu, tak prostě úplně jednoduše musím říct "Vážně to sedí!" ;-). Díky tomu, co jsem si o sobě přečetla, jsem spoustu věcí pochopila. Tak trochu jsem našla sama sebe. Došlo mi, proč se určité věcí dějí stále tím stejným způsobem, proč se v jistých situacích chovám právě takhle a proč o některých věcech tolik přemýšlím a jiné mi přijdou tak samozřejmě jednoduché, i když se ostatní hroutí. Vím, proč dělám práci, kterou dělám a mé vztahy vypadají tak, jak vypadají. A já, protože už sama sebe tak trochu znám, se můžu rozhodnout, jestli s tím něco udělám a nebo to nechám být. Protože tohle jsem prostě já a mám se tak ráda. Ještě jednou děkuji.
Hana Hejnáwww.hanahejna.com